Paintball - Organizacja

   

Paintball

Leśny - rozgrywany w lasach

Gra, mających charakter militarny,  rozgrywana jest w lasach, opuszczonych budynkach, paintball leśny więcej ...

Speedball - dmuchane przeszkody

Sportowa wersja gry rozgrywana na specjalnym polu z dmuchanymi przeszkodami, paintball speedball więcej ...

Laserowy - Strzelanie z broni laserowej

Nowoczesna forma gry, w której strzelamy do przeciwnika wiązką laseru, paintball laserowy więcej ...

 • jedna z najczęściej wynajmowanych atrakcji w plenerze,
 • różnorodność scenariuszy powoduje, że każda rozgrywka jest inna,
 • atrakcja wspomagająca integrację i poprawiająca komunikację w grupie,
 • gra, która kreuje liderów,
 • zabawa dla mniejszych i większych grup - do 100 uczestników grających jednocześnie,
 • atrakcja dla dzieci i dorosłych, bez względu na płeć i sprawność fizyczną.


 Galeria - paintball

Zamówienia można składać z wykorzystaniem zakładki kontakt telefonicznie, mailowo czy wypełniając formularz zamówienia.
Paintball - jest to zabawa polegająca na strzelaniu kulkami z farbą do przeciwnika. „Strzelanie z farby” odbywa się w lasach, opuszczonych budynkach lub na specjalnym polu paintballowym.    
     
   
 

Paintball - Organizacja imprezy

   

PaintballNa organizowanych imprezach strzela się ze specjalnej broni – karabinów, zwanych markerami. Przeważnie gra się markerami pół automatycznymi, czyli takimi gdzie każde naciśnięcie spustu powoduje pojedynczy wystrzał kulki. Kulki do gry są różnej wielkości, grubości skorupki i koloru. Na grach używa się kulek przynajmniej w dwóch kolorach, tak aby nie było wątpliwości czy postrzelił nas wróg, czy gracz z naszej drużyny.

Osoba, która podczas rozgrywki zostanie trafiona kulką i na której stroju zostanie ślad farby , jako „zabita” opuszcza teren gry. Zawodnicy ubrani są w specjalne stroje  - moro lub ubrania sportowe z ochraniaczami, które amortyzują uderzenie kulki, oraz w przypadku mora - pozwalają doskonale zamaskować się w lesie.

Strzelanie kulkami z farby do przeciwników - Zasady bezpieczeństwa

strzelanie z farbyZe względów bezpieczeństwa, uczestnicy grają w specjalnych maskach ochronnych, które posiadają odpowiednie atesty – nie pękają i są wytrzymałe na uderzenie kulki z bliskiej odległości. Dobrej jakości maska zbudowana jest z podwójnej termicznej szybki, która zapobiega jej parowaniu podczas biegania. Ma ona szeroki kąt widzenia – 260st, dzięki czemu nie mamy zbytnio ograniczonej widoczności.

Organizacja paintballa - Szkolenie

imprezy paintballoweOrganizowane przez nas imprezy paintballowe rozpoczynają się krótkim szkoleniem dotyczącym zasad bezpieczeństwa obowiązujących na polu gry. Instruktor pokazuje jak działa broń, oprowadza uczestników po terenie, tłumaczy zasady gry i sędziuje. Sędziowanie polega na wykluczaniu zawodników, którzy mają widoczne ślady farby na ubraniu i nie poczuli uderzenia kulki, bądź też nie chcieli się przyznać do trafienia.

Nadzór nad grającymi w paintballa

Sędziowie pilnują również bezpieczeństwa na polu gry, aby nikt nie zdejmował maski, żeby gracze nie strzelali do siebie ze zbyt bliskiej odległości i aby drużyny nie oszukiwały. Całość składa się z wielu pojedynczych scenariuszy, które trwają od 5 do 30 minut. Każdy scenariusz jest inny, dzięki czemu gry są ciekawe i urozmaicone.

Scenariusze imprez paintballowych

W zależności od miejsca, terenu oraz ilości uczestników na naszych imprezach proponujemy między innymi następujące scenariusze:

 • obrona bazy - jedna drużyna broni swojej bazy, druga próbuje ją zdobyć,
 • zdobywanie flagi przeciwnika,
 • ochrona prezydenta - prezydent ma za zadanie dojść z punktu A do punktu B bez postrzału,
 • atak na konwój - przemieszczający się konwój musi dojechać do wybranego miejsca,
 • odbijanie jeńców - należy odbić jeńców z rąk terrorystów w określonym czasie oraz wiele oryginalnych rozgrywek z wykorzystaniem takich dodatków jak : nosze lekarskie, tarcze ochronne, flagi, itp.

Rozgrywkę, w zależności od scenariusza gry, wygrywa drużyna, która osiągnie wyznaczony cel – zdobędzie flagę, odbije jeńca, utrzyma najdłużej pozycję lub „zabije” prezydenta. Aby podnieść adrenalinę zabawy, na naszych grach, dajemy do Państwa użytku pirotechnikę  w postaci świec i ekranów dymnych oraz granatów paintballowych.

W zabawie liczy się przede wszystkim : taktyka, plan działania i komunikacja w drużynie. Uczestnicy podzieleni na kilka drużyn, wybierają między sobą dowódcę, dzielą się zadaniami na polu walki. Paintball jest grą zespołową, która idealnie nadaje się na eventy integracyjne.

Więcej informacji odnośnie imprez znajdą Państwo na naszej stronie www.ateam-event.pl.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub uwag prosimy o kontakt