Warsztaty filmowe dla firmy Avis w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi

data dodania: 11 styczeń 2014 20:00:21

Warsztaty filmowe dla firmy Avis w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi - 1

Jedenasty dzień stycznia był bardzo pracowity. Harmonogram działań był napięty jak nigdy. Zatem po kolei. Pracownicy firmy Avis zostali podzieleni na 6 zespołów po 15 osób. Zadaniem każdego zespołu było nakręcenie filmu na zadany temat pod czujnym okiem naszych kamerzystów. Następnie materiały zebrane przez nasz zespół, przewożone były do studia, gdzie nasi monterzy dokonywali ich selekcji, obrabiali i tworzyli finalny produkt.

Warsztaty filmowe dla firmy Avis w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi - 2O godzinie 22 rozpoczynała się gala oskarowa, na której prezentowane były wszystkie produkcje. Specjalne jury, a także publiczność dokonywało wyboru najlepszego filmu, aktora, aktorki, itd. Wybór nie był łatwy z uwagi na rozpiętość kategorii filmowych, która była ogromna. Podczas kilku godzin w hotelu Double Tree by Hilton powstał film o Krzyżakach, Gwiezdne Wojny, Dr House, Western, Ojciec Chrzestny, Bollywood. Ułatwieniem dla uczestników warsztatów był scenariusz.

Warsztaty filmowe dla firmy Avis w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi - 3Każda grupa otrzymała od nas gotowy scenariusz filmu. Zadaniem ekipy filmowej było dokonać podziału na aktorów, reżysera, scenografów, itd. Już na tym etapie nie mogło być miejsca na żadną pomyłkę. Scenografowie odpowiedzialni byli za dopasowanie strojów oraz aranżację wnętrz do czasów o jakich opowiadał film. Reżyser kierował całością. Musiał opanować ambicje aktorów i jak najwierniej odwzorować założenia scenariusza. Uczestnicy projektu bawili się wyśmienicie.

Największym zaskoczeniem dla wszystkich była możliwość tworzenia efektów specjalnych. Największe pole do popisu mieli oczywiście realizatorze Gwiezdnych Wojen. Moment gdy Luck Skywalker podnosi swój gwiezdny miecz jedynie siłą własnej woli, na długo zapadnie w pamięci uczestników gali oskarowej. Czas pomiędzy godziną 10 rano a 14 popołudniu był jednym z najbardziej kreatywnych oraz ciekawych w historii naszej firmy.

Jednak wszystko co dobre szybo się kończy. Od godziny 14 rozpoczął się projekt Mission Imposible. Niestety nie był to kolejny scenariusz do zaadoptowania. Mieliśmy niespełna 6 godziny by zmontować wszystkie materiały i nadać im wyjątkowego charakteru. Wydawać by się mogło, że montaż 3 minutowego filmu to nic wielkiego. Wystarczy powiedzieć, że wszystkie ekipy dostarczyły swoje filmy na kilka minut przed godziną zero.

Uczestnicy warsztatów filmowych z niecierpliwością wypatrywali rozpoczęcia gali oskarowej. Podczas tej uroczystości premiery miały ich projekty. Sama gala to nieustanny festiwal śmiechu oraz oklasków. Atmosfera gali przeniosła się na dyskotekę. Rozmowy o projektach oraz finalnym efekcie towarzyszyły jej uczestnikom do białego rana. Łódzkie Centrum Filmowe kolejny raz tętniło życiem.

kategorie: Warsztaty filmowe

Możliwość komentowania została wyłączona.