Impreza integracyjna dla firmy Nordea w ośrodku Campoverde w Łodzi

data dodania: 22 czerwca 2012 20:00:41

To już drugie nasze spotkanie z łódzkim oddziałem firmy Nordea A.B. Na życzenie naszego partnera, w tym roku na miejsce imprezy integracyjnej wybraliśmy nowo powstały ośrodek Campoverde mieszczący się w Parku Krajobrazowych Wzniesień Łódzkich. Spotkanie integracyjne rozpoczął dyrektor oddziału od krótkiej przemowy. Pracownicy firmy zapoznali się z oczekiwaniami stawianymi wobec nich, projektami na przyszłość oraz przedstawiono im nowych kolegów w zespole.

Po krótkim wstępie udaliśmy się z uczestnikami eventu na pokaz jazdy konnej w stylu western. Produktem flagowym ośrodka Campoverde mają być właśnie pokazy jazdy konnej. Specjalnie wybudowana hala, nowoczesne zaplecze oraz mistrzowie Polski w tej dyscyplinie mają wypromować ośrodek nie tylko na rynku polskim. Znakomity pokaz w który umiejętnie wpleciono opowieść o historii dyscypliny spotkał się z dużym zainteresowaniem. Zaciekawieni oraz głodni dalszych wrażeni pracownicy firmy Nordea udali się w kierunku… cateringu. Nieziemskie zapachy oraz smaki znane z grillowych spotkań pobudziły apetyty.

Naładowani energią i pobudzeni przez naszych instruktorów, uczestnicy pikniku firmowego ruszyli w kierunku miejsca, gdzie odbywały się zawody. Całość firmy została podzielona na drużyny, w których zostali wyłonieni kapitanowie. Kapitan drużyny odpowiedzialny był za przestrzeganie harmonogramu zawodów oraz układanie taktyki rywalizacji na poszczególnych stacjach. Każda drużyna musiała rozegrać mecz z przeciwnikiem na wszystkich 10 stacjach. Oczywiście ze względu na organizację Euro 2012 w naszym kraju nie mogła na pikniku firmowym Nordei zabraknąć zawodów piłkarskich.

Atrakcją numer jeden była dmuchana Arena Xtreme. Zawodnicy po wejściu do Areny Xtreme zamieniali się w piłkarzy. Każdy z nich otrzymywał wskazówki od swojego kapitana. Jedni odpowiedzialni byli za obronę, inni za atak. Dodatkowym smaczkiem była konieczność trzymania w trakcie gry metalowych prętów i poruszanie się zgodnie z zasadą ze stołowej trambambuli, lewo – prawo. Emocje jakie towarzyszyły zawodnikom podczas meczów na Arenie Xtreme przeniosły się na inne atrakcje.

Kolejnym przystankiem na naszej mapie był byk rodeo. Ujeżdżanie mechanicznego byka sprawiało kowbojom nie lada problemy. Najlepsi zawodnicy utrzymywali się na rogatej bestii niewiele ponad minutę. Niezależnie od osiągniętego czasu i stylu w jakim podchodzono do ujarzmienia mechanicznego byka, wszystkich kowbojów łączyła jedna rzecz – salwy śmiechu towarzyszące przy upadku poszczególnych zawodników. W końcu nawet najlepsi muszą kiedyś spaść z byka.

Po zmaganiach w stylu rodeo zawodnicy ubrali kowbojskie kaski i udali się w kierunku stanowiska z segway – ami. Zadaniem drużyn było pokonanie przeciwnika znajdującego się na torze obok. Sztafety musiały pokonać tor slalomem i przy tym wykonać kilka tylko z pozoru prostych czynności. Już samo przyzwyczajenie się do specyficznego stylu jazdy na segwayeu sprawiało uczestnikom odrobinę trudności. Dodatkowo każdy z uczestników musiał trafić piłeczką tenisową do  specjalnie zamontowanego kosza. Drużyny z wielką ochotą podchodziły do rywalizacji. Wyniki były nad wyraz obiecujące. Nasz instruktor nie krył podziwu przed umiejętnościami niektórych zawodników.

Ostatnimi konkurencjami które wymagały od uczestników wzmożonej aktywności fizycznej była część zabaw team buildingowych. System zabaw w team buildingu aktywnym był bardzo podobny do tego przyjętego podczas jazdy na segway – u. Drużyny podejmowały rywalizację w formie sztafet. Tor jaki musiały pokonać składał się z trzech etapów: wyścigu w folii stretch, w potrójnych spodniach oraz na skrzynkach. Delikatne uśmiechy oraz słowa otuchy kierowane w stronę przeciwnika szybko zamieniały się w ambicję i wolę walki. Trzeba jednak zaznaczyć, że mimo wielkich emocji i wysiłku o zasadach fair play nigdy nie zapomniano.

Zwolennicy bardziej kreatywnej i stonowanej formy rozrywki musieli ucieszyć się z kolejnych stacji oznaczonych na naszej mapie. Na team building kreatywny składały się zawody rozgrywane na mega wieży jenga, węźle gordyjskim oraz dywanie. Zabawa na tym ostatnim z pozoru prosta o krótkiej chwili stawała się nie lada wyzwaniem. Przewrócenie dywanu na drugą stronę, przy jednoczesnym założeniu, że zawodnicy nie mogą z niego zejść nie należało do najprostszych. Najśmieszniejsze w tej konkurencji było to, że ile drużyn tyle technik prowadzących do osiągnięcia celu.

Wieża jenga znana wszystkim doskonale z zabaw ogrodowych tym razem maksymalnie powiększona. Olbrzymie drewniane klocki nie znaczą jednak, że będzie prościej.
Węzeł gordyjski z pozoru najtrudniejsza konkurencja z grupy team buildingu kreatywnego nie stanowiła dla uczestników integracji zapory nie do przejścia. Doskonale zgrane ze sobą zespoły rozwiązywały węzeł w kilka minut. Wspólna praca, zaufanie i rozdysponowanie ról na poszczególnych członków grupy prowadziły prosto do osiągnięcia celu.

Kolejne przystanki na naszej mapie atrakcji wymagały od zawodników skupienia i koncentracji. Zawody na strzelnicy, w disc golfie oraz torze z alko goglami śmiało można zaszeregować do konkurencji strzeleckich. O ile dwie ostatnie mogą budzić delikatne wątpliwości, o tyle nikt nie zakwestionuje, że strzelanie z wiatrówek długich i krótkich oraz z łuków bloczkowych i tradycyjnych, nie należy do konkurencji strzeleckich. Każdy zawodnik biorący udział w zabawie oddawał kilka strzałów na strzelnicy z każdej broni. O ile strzały z wiatrówki nie sprawiały uczestnikom większych trudności, a i wyniki świadczyły o dość wysoki zaawansowaniu strzelców, o tyle łuki sprawiały już trochę trudności. Nasi instruktorzy duży nacisk położyli na edukację strzelecką zawodników. Odpowiednie napięcie cięciwy, skupienie i kontrolowanie oddechu to główne warunki konieczne by oddać celny strzał. Pracownicy firmy Nordea to bardzo pojętni uczniowie. Wyniki osiągane na strzelnicy były bardzo okazałe. Na dowód zawodnicy zabierali ze sobą karty strzelnicze świadczące o celności ich strzałów.

Disc golf oraz tor z alkogoglami w równym stopniu wymagały od uczestników skupienia i koncentracji. Zadaniem w grze disc golf jest umieszczenie specjalnego krążka frisbee w metalowym koszu. Reguły gry są proste i czytelne. Możemy w zależności od wielkości terenu i czasu jakim dysponujemy, wybrać zasady ze golfa lub po prostu oddawać rzuty z pewnej odległości i zsumować ilość celnych trafień. Równie proste zasady obowiązywały zawodników biorących udział w slalomie z alkogoglami. Alkogogle imitują stężenie 1,5 promila alkohou we krwi. Zadaniem uczestników było sprawne przejście toru slalomem i oddanie celnych rzutów piłeczkami tenisowymi oczywiście z alko goglami na nosie. Zadanie z pozoru proste pokonało zaledwie kilka procent uczestników pikniku firmowego. Tylko jedna osoba umieściła dwie piłeczki tenisowe koszu przy trzech próbach.

Zwieńczeniem kilku godzin zabawy był przepiękny pokaz ognia oraz wspólne puszczanie lampionów. Nasza grupa artystyczna dała wspaniały pokaz siły i ukazała piękno ognia podczas półgodzinnego spektaklu. Wspaniałe akrobacje, gra świateł, nastrojowa muzyka wywołały skupienie i podziw na twarzach gapiów. Finałem pięknego pokazu ognia było wspólne puszczanie lampionów. Banalna czynność, która niesie za sobą niebanalne emocje i wrażenia. Poczucie wspólnoty i przynależności to tylko niektóre uczucia jakie towarzyszyły pracownikom firmy Nordea w trakcie tych pięknych chwil.

kategorie: Alkogogle, Arena Xtreme, Byk rodeo, Catering, Disc golf, Dj Dyskoteki, Garden games, Pokazy ognia, Segway, Strzelnica, Team-building

Możliwość komentowania jest wyłączona.