Impreza integracyjna POLNET z Poznania

data dodania: 11 czerwca 2011 20:00:48

W połowie kwietnia zostaliśmy zaproszeni do udziału w przetargu na zorganizowanie imprezy integracyjnej dla firmy POLNET z Poznania. Przedsiębiorstwo to jest liderem na rynku kompleksowego zaopatrzenia do produkcji zwierzęcej. Od momentu powstania w 1989 roku aż do teraz firma otworzyła 16 oddziałów w całej Polsce. Głównym założeniem spotkania firmowego, miała być konsolidacja pracowników wszystkich oddziałów oraz najlepszych grup dilerskich.

Uczestnicy imprezy integracyjnej na miejsce spotkania dojeżdżali z różnych zakątków Polski. W związku z tym najodpowiedniejszym regionem do zorganizowania team buildingu była centralna część naszego kraju. Po przedstawieniu wielu ofert, wybór padł na obiekt zarządzany przez spółkę Elbest, a dokładnie – Ośrodek Sportu i Rekreacji na Wawrzkowiźnie. Nasza firma była odpowiedzialna za zorganizowanie kompleksowego pobytu firmy, a więc nie tylko samej imprezy eventowej, ale również noclegu i cateringu dla Klienta.

11 czerwca doszło do tak długo wyczekiwanego eventu. Na miejscu stawiło się większość zaproszonych przez zarząd firmy gości. Uczestnicy spotkania firmowego znali się doskonale z kontaktów telefonicznych, nigdy jednak nie mieli okazji spotkać się na żywo. Pierwsze spotkanie w realu budziło wiele emocji, ale przyniosło wiele radości i śmiechu.
Impreza integracyjna rozpoczęła się o godzinie 15.00 i była podzielona na dwie zasadnicze części. Pierwsza część miała charakter team buildingu, druga natomiast wspólnej biesiady przy grillu, tanecznych pląsach oraz kasynie.

Tuż po obiedzie około godziny 16 uczestnicy zabawy zostali zaproszeni na teren, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Na początku, spośród wszystkich zawodników wyłoniliśmy 8 liderów, których zadaniem było dobranie sobie drużyn. Każdy z kapitanów otrzymał mapkę z harmonogramem,  według którego musieli wspólnie działać. Zadaniem każdej z drużyn było rywalizowanie z przeciwnikiem i zdobywanie jak największej ilości punktów. Cztery najlepsze zespoły zaproszone były do udziału w wielkim finale.

Zawody sportowo – rekreacyjne odbywały się na kilku stanowiskach. Trudno teraz wymienić które z nich cieszyło się największym zainteresowaniem. Atrakcje zostały tak dobrane, aby na wynik drużyny składała się zarówno praca zespołowa, jak i indywidualne predyspozycje zawodników. Do gier zespołowych zaliczyliśmy zawody w , tzw. mega trambambulę oraz zabawy team buildingowe. Zadaniem uczestników imprezy integracyjnej było również: zmierzenie się z przeciwnikiem w wyścigu w potrójnych spodniach, wieloosobowych nartach,  przeciąganiu liny.

Na część zmagań indywidualnych wybraliśmy zawody na dmuchanej ściance wspinaczkowej, strzelnicy oraz zawody w strojach sumo. Podczas siłowania w dmuchanym kostiumach uczestnicy mogły poczuć, jak to jest mieć kilka rozmiarów większą posturę. Na szczęście było to tylko chwilowe. Dmuchana ścianka stanowi zwykle nie lada wyzwanie. Ku naszemu zaskoczeniu przy niewielkiej pomocy naszego instruktora uczestnicy pokonywali zarówno łatwiejszą drogę na szczyt dmuchanego urządzenia, jak i tą wymagającą już większych umiejętności.

Strzelnica, standardowo cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W skład stanowisk strzelniczych wchodziły tym razem: łuki klasyczne oraz bloczkowe, wiatrówki długie, jak i broń krótka – gloki i rewolwery. W finale na 4 najlepsze zespoły czekała wspaniała niespodzianka. Zawody paintballowe na  przygotowanym boisku do speedballa. Każda z 4 drużyn otrzymała od nas specjalne stroje ochronne amerykańskiej firmy Empire. Stroje są przygotowane do zmagań speedballowych, gdyż mają wbudowane ochraniacze na korpus, łokcie i kolana, dzięki czemu gracze mogą rzucać się i strzelać bez ryzyka kontuzji.

Wszyscy uczestnicy zostali wyposażenie w broń paintballową oraz pełny magazynek wypełniony kulkami z farbą. Mecze rozgrywane były po 2 minuty na boisku składającym się z 25 dmuchanych przeszkód. Jest to takie samo boisku na jakim rywalizuje się podczas mistrzostw świata w speedball. Trzy zwycięskie drużyny zostały obdarowane przez naszą firmę pamiątkowymi pucharami.

Na drugą część wieczoru pracownicy POLNET-u schodzili pozytywnie zmęczeni. Wśród zgiełku muzyki puszczanej przez naszego dj-a oraz gwarze rozmów dotyczących ostatnich kilku godzin zabawy, uczestnicy przy piwie spróbowali swoich sił w kasynie. Uczestnicy spotkania integracyjnego próbowali rozbić bank podczas gier na stołach do pokera, black jacka oraz na ruletce. Skutecznie uniemożliwiali im to nasi profesjonalni krupierzy oraz po prostu brak szczęścia. Impreza team buildingowa zakończyła się późnym wieczorem.

Następnego dnia nadszedł czas pożegnań  i wspólnych deklaracji, że w tak wspaniałym gronie trzeba się spotkać nie później, jak za rok.

kategorie: Dj Dyskoteki, Kasyno, Mega piłkarzyki, Ścianka wspinaczkowa, Speedball, Strzelnica, Team-building, Walki Sumo

Możliwość komentowania jest wyłączona.