Uczestnicy dostają do dyspozycji o jedną skrzynkę po napojach więcej niż jest osób w drużynie. Za zadanie mają przejść po skrzynkach od miejsca startu do mety – każdej osobie przysługuje jedna skrzynka, dlatego uczestnicy będą musieli się maksymalnie ścieśnić.
Nadwyżkowa skrzynia będzie wiecznie krążyć z końca „ludzkiej dżdżownicy” na jej początek w efekcie pozwalając na przemieszczanie całej grupy
Grupa zostaje spięta folią, która sprawi, że będą mogli naprawdę się do siebie zbliżyć i zintegrować. Wspólnymi siłami muszą w jak najkrótszym czasie pokonać dystans bez wywrotek i porwania folii. Pozornie prosta zabawa może nastręczyć wiele problemów grupie, gdy okaże się, że niektórzy muszą iść bokiem, do tyłu lub na skos. Uczestnicy potrzebują dobrej komunikacji i sensownego planu.
- wyścig na wieloosobowych nartach
Grupa zostaje przywiązana stopami do długich desek imitujących narty. Zadaniem uczestników będzie pokonanie jak najdłuższej odległości bez upadku bądź przejście pewnego dystansu w jak najkrótszym czasie. Współpraca w tej konkurencji jest podstawą. Tylko wspólne działanie, zsynchronizowane co do sekundy, pozwoli grupie wygrać tę konkurencję.
Dwie drużyny chwytają grubą linę po obu jej końcach. Zabawa polega na przeciągnięciu drużyny przeciwnej na swoją stronę. Oprócz siły ważna jest również taktyka i zgranie zespołu. Pod koniec zawodów proponujemy zabawę, gdzie po jednej stronie znajdują się sami panowie, po drugiej – panie, których jest dwa razy więcej.
Między drzewami rozwieszona jest sieć lin, które tworzą większe i mniejsze otwory. Zadaniem drużyny jest przejście na drugą stronę siatki, nie dotykając sieci. Kolejni zawodnicy nie mogą jednak przechodzić tymi samymi otworami, zatem już na początku należy zaplanować sobie kto i którędy będzie przechodził. Mniejsze i zwinne osoby powinny wybrać najmniejsze i najtrudniejsze do pokonania otwory, natomiast osobom mniej wysportowanym, o większych gabarytach należy pozostawić najłatwiejsze przejścia. Uczestnicy mogą sobie nawzajem pomagać, przenosić, udzielać wskazówek. Wygrywa drużyna, która najszybciej i przy jak najmniejszej liczbie dotknięć przejdzie na drugą stronę sieci.
Uczestnicy stają na dywanie i mają za zadanie obrócić go na drugą stronę. Nie jest to łatwe, gdyż uczestnicy nie mogą zejść z dywanu, ani dotykać ziemi. Atrakcja ta wymaga przede wszystkim zgrania zespołu, ale też odrobiny sprytu.
Jedna z najprostszych konkurencji team buildingowych, w której uczestnicy mają za zadanie wyjąć przedmiot znajdujący się na dnie systemu rur poprzez wypełnienie ich wodą. Zadanie z pozoru banalne okazuje się bardziej skomplikowane, gdyż rury mają wiele otworów, przez które ucieka cenna woda. Niezbędna jest więc dobra strategia i współdziałanie.
Na pozbawionym drzew terenie znajduje się specjalnie przygotowane stanowisko do nadawania i odbierania zaszyfrowanych wiadomości. Grupa ma najpierw zlokalizować łącznika, a następnie wytężając swój wzrok odczytać i rozszyfrować wiadomość, którą nadaje.
Nie uda się to oczywiście bez specjalnych kart do kodowania i dekodowania informacji z użyciem alfabetu operującego na kropkach i kreskach.
Na obszarze ok. 10 x 10 metrów terenu ukryte są miny - metale. Grupa ma do dyspozycji profesjonalne wykrywacze metalu. Zadanie polega na odnalezieniu jak największej ilości metalowych przedmiotów, bądź w zależności od scenariusza imprezy – klucza do kolejnej zagadki.
Konkurencja ma charakter czysto zabawowy, niewymagający od uczestników sprawności fizycznej. Pozwala zapoznać się z nieznanym wielu osobom sprzętem, jakim jak wykrywacze metali oraz przekonać się jak wygląda praca sapera.
Oryginalna i popularna zabawa, która polega na rzucaniu podkowami do celu. Jest to rywalizacja między dwoma zawodnikami lub drużynami rzucającymi podkowami w taki sposób, aby wrzucić je na specjalny palik.
Z jednego miejsca rozchodzą się splątane ze sobą liny. Zawodnicy, przypięci do końców tych lin mają za zadanie tak się przemieścić, by węzeł został jak najszybciej rozwiązany. Zadanie nie jest łatwe, wymaga planu i sprytu.
Drużyny ścigają się na wybudowanych tratwach z beczek. Jeden zawodnik siedzi na tratwie, a pozostali podają kolejno beczki i przesuwają tratwę w stronę mety. Wygrywa drużyna, która dotrze do mety jako pierwsza. Zadanie nie jest wcale łatwe, gdyż liczba beczek jest ograniczona.
Drużyny mają do dyspozycji rynny, rury i inne tego typu przedmioty. Zadaniem zespołu jest ułożenie specjalnego „kanału” przez który następnie przepłynie woda. Zatem im mniej szpar i otworów w kanale, tym więcej wody nim przepłynie. Wygrywa drużyna, która pierwsza napełni pojemnik wodą.
Ochotnik staje na podwyższeniu, przeważnie na stole, bądź drabinie i oddaje skok do tyłu – nie widząc co się za nim znajduje. Partnerzy z zespołu łapią skoczka. Mimo potencjalnie łatwego zadania, zabawa ma za zadanie wzmocnić więzi i zaufanie w zespole. Wymaga również sporej odwagi od skoczka.
Jedna z najpopularniejszych zabaw team buildingowych. Uczestnicy stoją naprzeciw siebie i utrzymują na swoich palcach jeden długi kijek, w którym znajduje się …hel. Kijek jest więc bardzo lekki, a zadaniem uczestników jest opuszczanie go pomału na ziemię.
Warunek jest jeden - wszystkie palce wszystkich uczestników stykają się bez przerwy z kijkiem. Jeśli chociażby jeden palec oderwie się od kijka, wówczas wraca on do pozycji wyjściowej. Pozornie banalne ćwiczenie, które udowadnia, jak ważna jest zgodna praca i komunikacja w zespole.
Zespół siada w rzędzie lub kładzie się na ziemi. Następnie unosząc w górze ręce - przekłada po kolei nad sobą …. kolegę, bądź koleżankę z drużyny. Kiedy noszona osoba dotrze do końca kolejki - - „wiedzie windą”, wówczas startuje kolejny uczestnik z początku rzędu. Jest to zabawa team buildingowa koncentrująca się przede wszystkim na budowaniu wzajemnego zaufania w zespole.
Profesjonalny fotograf da grupie kilka zadań do wykonania, które następnie sfotografuje. Do zadań będzie się m.in. zaliczało : ułożenie figur, bądź liter z uczestników, czy wspólny wyskok – tak aby na zdjęciu wszyscy byli nad ziemią…
Wszystkie zdjęcia zostaną następnie obrobione i przekazane klientowi po imprezie.
Stojący dookoła „oceanu” uczestnicy trzymają połączone ze sobą długie sznurki, na których środku znajduje się specjalna platforma z umieszczony na niej kubeczkiem z wodą. Grupa ma za zadanie operować tak sznurkami aby unieść platformę oraz przenieść kubeczek na wyspę – nie wylewając przy tym wody.
Zadanie poprawia komunikację i zgranie w zespole, gdyż uczestnicy stale się ze sobą porozumiewają.
Zespół ma ułożone przed sobą cztery specjalnie zaprojektowane duże drewniane elementy, które można ułożyć na ponad 50 sposobów. Jest to zabawa intelektualna, uruchamiająca wyobraźnię. Przede wszystkim sprawia niesłychaną frajdę i satysfakcję po zrealizowaniu danego zadani – ułożeniu odpowiedniej figury z klocków.
Do dyspozycji zespołu jest piłeczka golfowa oraz 3 rynny, po których będzie toczyć się piłka. Zadanie polega na utrzymaniu przez uczestnika piłeczki w rynnie (na zasadzie równoważni), tak długo aż partner z zespołu podbiegnie z kolejną rynną i wówczas piłeczka może potoczyć się dalej.
Wygrywa zespół, który pierwszy umieści piłeczkę w wiadrze.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub uwag prosimy o kontakt
Team Building |